0
Oğuz
Editör
14 Ekim 2023 71

Telefon Numarasından Instagram Bulma

Telefon numarasından instagram bulma nasıl yapılır, merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız rehberle adım adım nasıl olduğunu öğrenin!

Sosyal medya, günümüzün en vazgeçilmez iletişim araçlarından biri haline gelmiştir. Instagram, milyonlarca kullanıcının fotoğraf ve video paylaştığı, iletişim kurduğu ve etkileşimde bulunduğu bir platform olarak bu evrimin önemli bir parçasıdır. 

Instagram'da herkesin kendisini koruma hakkı vardır ve kullanıcı gizliliği bu platformun temel bir bileşenidir. Başka bir kullanıcının Instagram hesabını, sadece telefon numarası gibi kişisel bilgilere dayalı olarak bulma girişimi, gizlilik ve etik sorunlarına neden olabilmektedir. 

Telefon numarasından Instagram bulma veya izleme girişimleri, kullanıcıların istemediği takdirde kişisel bilgilerinin ifşa edilmesine yol açabilmektedir. Ayrıca bu tür faaliyetler, platformun kullanım koşullarına ve yasal düzenlemelere aykırı olabilmektedir. Böyle bir işleme başlamadan önce kullanıcı gizliliğine ve yasalara saygı göstermek önemlidir.

Sorumluluk sizdeyse, telefon numarasından instagram bulmanın tüm yöntemlerini ele alacağız. Böylelikle eğitim niteliği taşıyan telefondan instagram bulmak ile pek çok bilgiye erişebileceksiniz.

O halde sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan telefon numarasından instagram nasıl bulunur, tüm detaylara birlikte göz atalım!

Telefon Numarasından Instagram Nasıl Bulunur?

Telefon Numarasından Instagram Nasıl Bulunur

Sosyal medyanın yükselişi, insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını ve dünya genelinde kendilerini ifade etmelerini sağlayan benzersiz bir iletişim platformu sunmuştur. Instagram, görsel içeriklerin paylaşıldığı ve etkileşimlerin yüksek olduğu bir platform olarak bu iletişim devriminin öncüleri arasında yer almaktadır. İşte bu noktada unutulan hesapların bulunması ve merak edilen hesapların keşfedilmesi adına telefon numarasından instagram bulmak, gereklilik haline gelmektedir.

Başkasının telefon numarasını araştırarak instagram hesap bulmak etik olmasa da kullanıcılar kendi hesaplarını bulabilmektedir. Rehber takip edildiğinde isteyen bir kişi telefon numarasından instagram bulabilmesi mümkün olmaktadır. Aşağıda bulunan başlıklarda iki farklı işletim sistemini içerse de izlenen yollar benzerdir.

Düşük bütçen mi var? Endişelenme, şimdi Instagram Ucuz Takipçi Satın Al!

Telefon Numarasından Instagram Bulma Android

Telefon Numarasından Instagram Bulma Android

Android cihazı kullanan bir kişi telefon numarasından Instagram hesabı bulmak için iki yöntemi deneyebilmektedir:

Telefon Numarası İle Arama

Bu yöntem, telefon numarasını bildiğiniz bir kişinin Instagram hesabını bulmanıza olanak tanır. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki arama simgesine dokunun.
 • Arama çubuğuna telefon numarasını yazın ve Ara seçeneğine dokunun.

Eğer aradığınız kişinin telefon numarası Instagram hesabına kayıtlıysa, bu kişi arama sonuçlarında görünecektir(Bu özellik eski sürümlerde geçerlidir).

Not:

 • Telefon numarasından Instagram hesabı bulmak için aradığınız kişinin telefon numarasının Instagram hesabında kayıtlı olması gerekir.
 • Telefonunuzda Instagram uygulaması için rehber erişimine izin vermeniz gerekir.
 • Telefon numarasından arama yöntemi, aradığınız kişinin Instagram hesabının gizli olmaması durumunda çalışır.

Üçüncü Parti Uygulamalar

Telefon numarasından Instagram hesabı bulmak için üçüncü parti uygulamalar da kullanabilirsiniz. Uygulamaların çoğu telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerin Instagram hesaplarını bulmanıza veya telefon numarasını bildiğiniz bir kişinin Instagram hesabını bulmanıza olanak tanımaktadır.

Üçüncü parti uygulamaları kullanmadan önce bu uygulamaların gizlilik politikalarını dikkatlice okumanız ve güvenilir uygulamalar kullandığınızdan emin olmanız önemlidir.

Telefon Numarasından Instagram Bulma iPhone

Telefon Numarasından Instagram Bulma iPhone

iPhone'da telefon numarasından Instagram hesabı bulmak için adım adım talimatlar:

#1 Yöntem: Telefon numarası ile arama

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt köşedeki arama simgesine dokunun.
 • Arama çubuğuna telefon numarasını yazın.
 • Ara seçeneğine dokunun.

#2 Yöntem: Üçüncü parti uygulamalar

 • App Store'dan bir üçüncü parti uygulama indirin.
 • Uygulamayı açın ve telefonunuzdaki rehber erişimine izin verin.
 • Arama çubuğuna telefon numarasını yazın veya telefon rehberinizde kayıtlı olan kişileri seçin.

Senin için popüler paketlerimiz var. Hemen Instagram Hikaye İzlenme Satın Al!

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
Popigram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
POPiGRAM

Telefon Numarasına Göre Instagram Bulma

Telefon numarasıyla Instagram bulma işlemi, iki temel koşula bağlıdır:

 • Hesabını bulmak istediğiniz kişinin telefon numarası, Instagram hesabında kayıtlı olmalıdır.
 • Hesabını bulmak istediğiniz kişinin telefon numarası, sizin telefon rehberinizde kayıtlı olmalıdır.

Bu koşulları sağlayan kişiler için telefon numarasıyla Instagram bulma işlemi şu şekilde yapılır:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
 • Ardından sağ üst köşedeki ‘Ayarlar’ sekmesine dokunun.
 • Ayarlar ve Gizlilik’ sekmesine dokunun.
 • Ayarlar ve Gizlilik sayfasının yukarısında bulunan ‘Ara’ kısmına dokunun.
 • Ara kısmına ‘Kişileri Yükle’ yazın ve üzerine bir kez dokunun.
 • Rehber Senkronizasyonu sayfası açıldığında ‘Rehberini Bağla’ seçeneğini işaretleyin.
 • Böylelikle telefon numarasından bağlı olan instagram hesaplarını bulabileceksiniz.

Bu işlem sonucunda, bulmak istediğiniz kişinin Instagram hesabı varsa, hesabının profiline yönlendirileceksiniz. Hesabı yoksa, arama sonucunda bir sonuç görünmeyecektir.

Instagram Notlar Gözükmüyor sorununu bu içerikle çözdük, hemen bak!

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Telefon Numarası İle Instagram Bulunur Mu?

2023 güncel olarak, telefon numarasından Instagram hesabı bulmak mümkün değildir. Instagram, 2022 yılında yaptığı bir güncelleme ile telefon numarası ile hesap arama özelliğini kaldırmıştır. Bu güncellemeyle birlikte artık telefon numarasıyla Instagram'da arama yaptığınızda, o numaraya kayıtlı herhangi bir hesap görünmemektedir.

Ancak telefon numarasını Instagram hesabına bağlayan kişilerin hesaplarını bulmak için bir yöntem vardır. Bu yöntem, kişinin rehberinizde kayıtlı olmasıdır. Instagram'ın "Arkadaşları Bul" özelliğini kullanarak, rehberinizde kayıtlı olan kişilerin Instagram hesaplarını bulabilirsiniz.

Birinin Instagram Hesabını Nasıl Bulurum?

Birinin Instagram hesabını bulmanın en kesin yolu, o kişinin kullanıcı adını bilmektir. Kullanıcı adını bilirseniz, Instagram'ın arama çubuğuna yazarak hesabı bulabilirsiniz.

Kullanıcı adını bilmiyorsanız, o kişinin adını, soyadını veya diğer kişisel bilgilerini kullanarak arama yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemin kesin sonuç vermeyeceğini unutmayın.

Instagram Telefon Numarası Ne İşe Yarar?

Instagram telefon numarası, hesabınızı daha güvenli hale getirmek için kullanılır. Telefon numaranızı hesabınıza bağladığınızda, Instagram hesabınıza giriş yapmak için şifrenizi unuttuğunuzda, telefon numaranıza bir doğrulama kodu gönderilir. Bu sayede, hesabınıza başka birinin giriş yapmasının önüne geçebilirsiniz.

Instagram Kullandığını Nasıl Anlarım?

Birinin Instagram kullandığını anlamanın birkaç yolu vardır.

 • Kişinin sosyal medya hesaplarını kontrol edin: Aranılan kişi, diğer sosyal medya hesaplarında Instagram hesabına bağlantı vermiş olabilir.
 • Kişinin arkadaşlarına veya tanıdıklarına sorun: Instagram kullandığını arkadaşlarına veya tanıdıklarına söylemiş olabilir.
 • Kişinin online olup olmadığını kontrol edin: Instagram'ın "Aktif Hesaplar" özelliğini kullanarak, kişinin son aktif olduğu zamanı görebilirsiniz.

Bir Telefon Numarası İle Kaç Instagram Hesabı Açılır?

Bir telefon numarası ile aynı anda birden fazla Instagram hesabı açabilirsiniz. Ancak bu hesapların aynı anda aynı telefon numarası ile giriş yapmaları mümkün değildir.

Telefon Numaranı Başka Bir Hesap Kullanıyor Ne Demek?

Telefon numaranı başka bir hesap kullanıyor bilgisi, o numaraya kayıtlı başka bir Instagram hesabının olması durumunda görülür. Bu hatayı alıyorsanız, o numaraya kayıtlı Instagram hesabının şifresini değiştirmeniz veya hesabınızı silmeniz gerekir.

Instagram Rehber Senkronizasyonu Bildirim Gider Mi?

Evet, Instagram rehber senkronizasyonu bildirim gider. Rehber senkronizasyonu yaptığınızda, Instagram size bir bildirim gönderir. Bu bildirimde rehberinizde kayıtlı olan kişilerin Instagram hesaplarının listesini görebilirsiniz.

Instagram Rehber Ne Demek?

Instagram rehber, telefonunuzdaki rehberinizde kayıtlı olan kişileri içeren bir listedir. Bu listeyi kullanarak, rehberinizde kayıtlı olan kişilerin Instagram hesaplarını bulabilirsiniz.

Instagram Hesabından Kişi Bulunur Mu?

Evet, Instagram hesabından kişi bulunabilir. Bunun için kişinin profilindeki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Örnek olarak; kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, konumu gibi bilgilerden yararlanarak, o kişiyi sosyal medya hesaplarından veya internette bulabilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu