0

Instagram ID Bulma

Üye girişi yaparak daha fazla kazanabilirsiniz. Lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

avatar
 
 

 

Sık Sorulan Sorular
Müşterilerimiz tarafından en çok sorulan sorular.

Web adresimiz üzerinden ücretli veya ücretsiz tüm hizmetlerimizden yararlanırken üyelik açmak gibi bir zorunluluğumuz yoktur. Bu nedenle üye olmadan da dilediğiniz hizmetten yararlanabilirsiniz. ID adresi bulmak için üye olmanız gerekmez. 

ID numarası her zaman kullanıcı adı üzerinden değil aynı zamanda ID numarası üzerinde de kullanıcı adını bulmaya yarar. Kullanıcı adını bilmediğiniz bir kişinin ID numarasına ulaşarak ardından kullanıcı adı sorgulamasını yapabilirsiniz. Firmamız üzerinden uygulamadan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

İnstagram ID adresi bulma sistemi kullandığı için hesabı çalınan ve bize bu konuda şikayet ile gelen bir kullanıcımız bile bulunmamaktadır. Hesabınıza herhangi bir zararı yoktur ve ID adresinin tek başına bulunmasının açık bir zararı bulunmamaktadır. İnternet üzerinden firmamızdan işlem aldığınızda hesabınız çalınmaz.

İnstagram ID bulma aracını kullanırken hesabınızın bilgisi veya şifresini vermek gibi bir uygulamamız yoktur. Web adresimiz üzerinden gerçekleştireceğiniz herhangi bir işlem için hesabınızın şifresini talep etmemekteyiz. Şifrenizi vermediğiniz için hesabının güvenliği gibi bir durum söz konusu değildir.

İnstagram ID adını bulmak için öncelikle kişinin kullanıcı adını bulmanız gerekir. Kullanıcı adı üzerinden ID numarası sorgulaması yaptığınızda numara üzerinden hesabın takipçilerine, fotoğraflarına veya hesap bilgilerine erişim sağlamak için kullanabilirsiniz.

İnstagram ID numarası her kullanıcıya özel olarak verilir. İnstagram algoritması üzerinden kullanıcı adına bir numara tanımlanır ve bu numara başka bir hesaba verilmezken başka bir hesap tarafından da kullanılmamaktadır. Bu nedenle merak ettiğiniz bir hesabın veya kendi hesabınızın özel ID numarasını firmamız aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

İnstagram ID adresi kullanıcı bilgileri ve hesap bilgileri üzerinden belirlenir. İnstagram kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde hesabınızın ID numarası da değişir. Sık sık kullanıcı adı değiştirmek bu yüzden olumlu karşılanmaz. Kullanıcı adının değiştirilmesi ID numarasının da değiştirilmesine sebep olacağı için İnstagram için olumlu bir durum değildir.

Web adresimiz üzerinden ücretsiz ve satın alarak kullandığınız tüm hizmetlerimiz güvenilirdir. Ayrıca hizmetlerimizin tamamı onaylıdır ve İnstagram tarafından da onaylanmıştır. Uygulama da herhangi bir güvenlik açığı bulunmak ve ID sorgulaması yaptığınız hesaplar içinde herhangi bir güvenlik açığı oluşmaz.

İnstagram ID uygulama üzerinden her kullanıcıya özel ve eşsiz olarak verilen bir kimlik numarasıdır. Her kullanıcıya ayrı hesap verilir ve kullanıcılar bu numara üzerinden hesabın birçok bilgisine erişim sağlayabilir. ID numarası dünyanın her alanında kullanılırken uluslararası tek bir ID numarası üzerinden hesaplar tanımlanır.

İnstagram ID bulma sistemi firmamız üzerinden özel olarak tasarlanmıştır. ID sorgulaması yapmak istediğiniz kullanıcı adını yazarak birkaç dakika içerisinde ID numarası ekranınıza gelir ve işlem sonunda dilerseniz tekrar sorgulama yapmamak için numarası kaydedebilirsiniz.

10 Değerlendirme - Ortalama: 5/5

 • Çiğdem Keskinel
  CEO

  İnstagram uygulamalarının hepsi doğru çalıştı. Daha önce paketlerden yararlanmıştım. Siteyi güvenilir bulunuyorum. Hemen sonuç veriyor, sizi yanıltmak ya da dolandırmak gibi bir gayeleri yok. Güvenebileceğimiz bir site. 

 • Ceren Semiha Uygur
  Genel Müdür

  Güvenilir ve hızlı bir sistem. İnstagram ıd için bütün işlemler doğru sonuçlar verdi. İşlemler de çok işime yaradı. Bu konuda ekibin ve site kurucusunun emeğine sağlık. Ücretsiz olması da ayrıca iyi. Çok sağ olun. 

 • Kudret Abdal
  Avukat

  İnstagram ID bulucu güvenilir. Hızlı ve profesyonel bir şekilde bilgileri veriyor. Türkiye’de bu kadar sağlam çalışan başka bir site bulamadım. Umarın ekip aynı şekilde çalışmaya devam eder. Teşekkür ederim. 

 • Pelin Bozoğlu
  CEO

  Birkaç defa denedim ve gayet memnun kaldım. İnstagram ID bulucu kimlik bilgileri, takipçi sayısı ve takip edilen gibi bilgileri gayet olduğu gibi veriyor. Bu işlem çok işime yaradı. Kısa vadede İnsta Bayi eşimin dostumun kullandığı bir yer oldu gerçekten. Sosyal medya fenomeni olmak için destek mükemmel. 

 • Banu Erdem Ünal
  Diyetisyen

  PopiGram birçok sosyal medya adresimi iyileştirmemi sağladı. Ne kadar teşekkür etsem az. Ücretsiz uygulamaları da beklentileri karşılıyor. Güncel işlemler için gayet kendini geliştiren bir site olduğunu düşünüyorum. Şu ana kadar kullandığım hiçbir paket saçma sonuçlar vermedi. İnstagram için de ID bulucu profesyonel bir hizmet sağladı. Ekibinize teşekkür ederim. 

 • Yılmaz Yeşilyurt
  Genel Müdür

  İstanbul’dan Türkiye’nin dört bir yanına bütün bilgileri gerçek gösterdi. Bazen böyle algoritmalar bilgi almak için kullanıyor bu işlemleri. Ama PopiGram güvenilir, hem hızlı hem de gerçekten bilgileri olduğu gibi verdi. İnstagram ID bulucu iyi çalışıyor arkadaşlar. Kullanacaksanız bence güvenilir. 

 • Fatma Pehlivanoğlu
  Influencer

  İnstagram için ücretsiz seçenekler sunulmuş, başta inanmamıştım. Reklam vs için kullanılıyor sandım. Ama hiç alakası yok, hemen ID bilgileri geldi. Üstelik hızlı ve erişimi de kolay. Mobil üzerinden de bilgisayardan da denedim. Bu konuda siteye güvenebilirsiniz. İnsta Bayi işini iyi yapıyor. 

 • Güven Arda Gökbulut
  Influencer

  İlk defa bu sitenin araçlarını kullandım. Neredeyse hepsi iyi çalışıyor. İnstagram ID bulma aracındaki işlemler doğru. Bilgiler gerçekten olduğu gibi veriliyor. İnsta bayi ekibi güzel çalışmış, sosyal medya işlemleri için işinize yarar şeyler var. Bence güvenilir ve sağlam bir altyapıya sahip. Tavsiye ederim. 

 • Kadir Erdal
  Psikolog

  Para almadan böyle bir sistem kurmuşlar. İnstagram ID bulma aracı gayet iyi çalışıyor. Özellikle takipçi sayısı ve takip edilen bilgileri doğru. Kendi hesabım üzerinden denedim, birkaç hesap daha buldum. Ücretsiz hizmetleriniz için teşekkür ederim. İyi günler.  

 • Mahir Tahir Akgül
  Öğretmen

  İnstagram için kullandığım bütün uygulamalardan memnun kaldım. ID bulucu çok fonksiyonel ve hızlı. Ücretsiz şekilde sunduğu için site sahibine de teşekkür ederim. Kimlik bilgileri doğru, işlem başarılı. Diğer tüm işlemler gibi bunu da detaylı düşünmüş ekip. Çok teşekkürler. 

Instagram ID Bulma Nasıl Yapılır?

Uygulaması için Ücretsiz ve Şifresiz Instagram ID Bulma mevcuttur. Platformu için öncelikle Instagram ID Bulma Aracımızı Bedava Kullanarak Bizi Test Edin. Hemen şimdi istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak Anasayfa'da bulunan Ücretsiz Araçlar bölümüne tıklayın.
 • Açılan sayfadan Instagram ID Bulma bölümüne tıklayın.
 • Burada sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak Girin ve işlemi başlatın.
 • Daha sonra Son olarak karşınıza çıkacak olan basit görevleri yerine getirerek işlemi tamamlayın.
HAZIR!
gorsel
 
 

İnstagram ID her kullanıcıya özel olarak verilen kimlik numarasıdır ve firmamız üzerinden ID bilgilerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

İnstagram ID den Kullanıcı Bulmainstagram id bulma

İnstagram ID bulma ile kullanıcıların birçok verisine ulaşarak hesap bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. İnstagram ID bulma işlemi ile sizler için geliştirdiğimiz sistemimiz üzerinden artık kullanıcı adı bulmak çok kolay. Firmamız üzerinden ihtiyacınız olan hizmete ulaşırken sınırsız hizmet alabilirsiniz. ID bulma sistemini kullanırken dilerseniz kendi hesabınızın ID numarasını öğrenebilir veya başka bir hesabın kullanıcı adınızı yazarak arattığınız kullanıcının ID numarasını bulabilirsiniz. Aynı şekilde ID üzerinde de kullanıcı bulunur.

İnstagram User ID Bulma

İnstagram user name kullanarak ID öğrenmek için yapmanız gereken tek şey hizmet sayfamıza girerek sorgulama bölümüne giriş yapmanızdır. Sorgulama butonuna tıkladığınızda aracın ID numarasını bulmak için kısa bir süre beklemeniz gerekir. İşlem alınırken robot olup olmadığınızı algılamak için birtakım prosedürler uygulanır.

Bu sayede ID bulma işlemi devam eder ve çok kısa süre içerisinde kullanıcı adınızı girdiğiniz hesabım ID bilgisi ekrana gelir. Son derece basit olan bu işlem üzerinden ister kendinizin ister başkanızın user adını yazarak ID sorgulaması üzerinden ID numarasını bulabilirsiniz. 

İnstagram ID ile Konum Bulma

İnstagram ID konum bulma son derece kolay bir işlemdir. İnstagram üzerinden konum bulmak mail adresini veya ID numarasını bulmak gibi pek mümkün değildir. İşlemi gerçekleştirmek için farklı uygulamalar üzerinden yarar sağlayabilirsiniz. Kullanmakta olduğunu cep telefonunuzdan uygulama indirerek yasal olmayan yöntemler üzerinden konumunu bulabilirsiniz ancak fark edilmesi halinde yasal olarak sorun yaratabilir. Bireysel hesaplar üzerinden ID ile konum bulmak mümkün değildir ancak kurumsal ve işletme hesapları için firmamız üzerinden hizmet alabilirsiniz.

İnstagram ID İle Mail Bulma

İnstagram ID numarası üzerinden mail bulmak gibi bir işlemin alınması da ne yazık ki mümkün değildir. ID numarası üzerinden aratmakta olduğunuz kişinin mail adresini bulmak istiyorsanız farklı programlar üzerinden bulmayı deneyebilirsiniz ancak bu işlem oldukça zordur.

İnstagram hesabı mail adresi güvenlik gereği bir nevi kimlik bilgisi olarak kabul edildiği ve hesabım güvenliği için gizli tutulması gereken bilgilerden biri olduğu için yüksek koruma altındadır. Bazı programlar üzerinden öğrenebilirsiniz ancak güvenlik gereği açık yaratabileceği için sorun yaşanabilir. Firmamız hiçbir hesabın gizliliğini ve güvenliğini tehlikeye atmayacak hizmetler verdiği için mail bulma hizmetimiz bulunmamaktadır. 

İnstagram ID Hesap Bulmainstagram id kullanma

İnstagram ID üzerinden hesap bulma hizmetimiz mevcuttur. İnstagram ID hesap bulma işlemi İnstagram bilgileri üzerinden gerçekleştirilir. Firmamız üzerinden İnstagram ID bulma ekranına giriş yaptığınızda ID sorgulaması yapmanız gerekir. ID numarasını yazdığınızda hesap kısa bir süre içerisinde karşınıza çıkar.

Web adresimize giriş yaptığınızda ID bulma aracını aktif etmeniz gerekir. ID numarasını öğrendikten sonra hesap bulma işlemleri de kısa sürede ekranınıza gelir. Dilerseniz kendi hesabınız için dilerseniz farklı bir hesap için ID hesap bulma işlemini alabilirsiniz. 

İnstagram ID İle IP Bulma

İnstagram numarası sosyal medya platformu üzerinden her kullanıcıya özel olarak verilir. Bu nedenle ID numarası üzerinden bir takım hesap bilgilerine erişim sağlamak mümkündür. ID numarası kullanıcıların web dünyasında ki geçerli olan adresidir. Bir nevi İnstagram hesabının kimlik numarası olarak düşünebilirsiniz. Bu yüzden her hesabın ID numarası farklılık gösterir. Sayısal olarak bir dizi numara olurken her kullanıcının numarası üzerinden birtakım bilgilere erişim sağlanabilir.

İnstagram ID üzerinden IP bulmak mümkün mü sorusuna gelince ne yazık ki IP adresini sorgulamanız mümkün değildir. Firmamız yasal olarak müşterilerine en açık ve en ileri hizmetleri verirken adli işlemler sonucunda bulunan IP numarası ID numarası üzerinden erişim imkanınız bulunmamaktadır.

İnstagram ID İle Yer Bulma

İnstagram ID numarası kimlik numarası olarak geçer. İnstagram ID numara bulma üzerinden firmamız üzerinden işlem aldığınızda bulabileceğiniz sonuçlardan biri bireysel hesaplar için yer bulma değildir. ID numarası üzerinden yer bulmak istiyorsanız yasal olmayan yollardan işlem alabilirsiniz. Ancak yasal dayanaklara sahip olmadan bireysel hesaplar için ID ile yer bulmak mümkün değildir. Hukuki olarak eğer yerini bulduğunuz kişinin durumdan haberdar olacağından endişelenmiyorsanız işlem alabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmenizi şirket politikamız gereği önemsemekteyiz. Hizmetlerimizin tamamı kullanıcılarımıza yarar sağlamaktır. 

İnstagram ID Bulma Sitesi

İnstagram ID bulma sitesi arıyorsanız ID sorgulamak ile ilgili tüm işlemlerimi firmamız üzerinden bulabilirsiniz. Firmamız üzerinden İnstagram hizmetlerimiz kısmından ID seçeneğini seçerek numarasını bulmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak kısa bir süre içerisinde ID adresini bulabilirsiniz.

Web adresimiz yasal olarak sorun yaşanmayan her türlü hizmeti kullanıcılarına sunar. Sunulan hizmetlerden biri de İnstagram kullanıcı adı üzerinden IP adresini bulmaktadır. Gizlilik ve yüksek güvenlik tedbirleri içerisinde güvenle ID numarasını bulabilirsiniz.

İnstagram ID İle Hesap Bilgileri Bulmainstagram id öğrenme

İnstagram ID numarası her kullanıcıya özel olarak verilir ve eşsizdir. Bir hesabın ID numarasını bulduğunuzda hesaba ait olan bilgilere de ulaşabilirsiniz. Takip ettikleri, takipçi sayısı, hesabın kaç tane fotoğraf paylaştığı, hesap bilgileri gibi birçok konuya erişim sağlayabilirsiniz.

ID hesabı tek bir hesaba ait olduğu için birçok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Bir hesabın ID numarası başka bir hesap tarafından kullanılamayacağı için sosyal medya kimlik numarası üzerinden hesap bilgilerini görebilirsiniz. İnstagram id ile tel no bulma gibi bazı bilgileri inceleyebilirsiniz

Kullanıcının hesap bilgilerini görebilmek için hesabının herkese açık olması gerekir. Herkese açık hesabın ID numarasını firmamız üzerinden sorguladığınızda ardından hesap bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf ID Bulma

İnstagram ID numarası üzerinden hesabın fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. ID numarası üzerinden sorgulama yaptığınızda sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı tüm paylaşımları inceleyebilirsiniz. 

ID hesabınıza erişim sağladığınız hesabın aynı zamanda paylaştığı fotoğrafları ve videoları da görebilirsiniz. Eşsiz olan ID adresleri her kullanıcıya özel olarak verilir ve bu numara üzerinden sorgulama yaptığınızda herkese açık olan paylaşımları ile gizli olarak yaptığı paylaşımları da inceleyebilirsiniz.

İnstagram ID Bulma Hakkında Merak Edilenler

İnstagram ID bulma için en çok merak edilen konulardan biri numara sorgulamasıdır. İnstagram ID ile telefon numarası bulma numara gizlendi ise mümkün değildir. ID ile ilgili bilinmesi gerekenler:

 • Sosyal medyada açılan her üyelik veri tabanı içerisinde bir koda karşılık gelir.
 • Bu kodlar yazılımcılar tarafından kullanılır.
 • ID kodlarının açık bir şekilde paylaşılmıyor olması bulunmasını engellemez.
 • ID numarasını aramakla uğraşmadan firmamız üzerinden tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.
 • İnstagram id ile adres çıkartma yoktur ancak herkese açık adres bilgilerini görebilirsiniz.
 • ID üzerinden kullanıcı adını bulabilirsiniz.
 • Tarama anonim olarak yapılacağı için hizmetin sizin tarafından yapıldığının anlaşılması mümkün değildir.

İnstagram ID Bulma Önemli Mi?

İnstagram ID bulma önemli hizmetlerden biridir. Bir kişinin ID numarasını öğrendiğinizde hesaba ait olan takip ettiği kişiler, takipçi sayısı, çeşitli hesap bilgileri, paylaştığı fotoğrafların tamamı, hesabında kaç tane videosu olduğu gibi birçok bilgiye veya görüntüye ulaşabilirsiniz. ID adresi hesabın kimlik numarasıdır ve bu numarasın bulunması ile hesaba dair birçok bilgiyi inceleyebilirsiniz.

İnstagram ID Bulma Nasıl Yapılır?

İnstagram ID bulmak için firmamız üzerinden hizmet alabilirsiniz. Uygulama içerisinde bu işlem için sınırlandırmamız yoktur. Bir İnstagram hesabının ID adresini bulmak için:

 • Web adresimiz üzerinden ID bulma aracı sayfasına giriş yapın.
 • ID adresini öğrenmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını arama kısmına yazın.
 • Sorgula tuşuna basın.

Sonuç kısa süre içerisinden ekranınıza gelecektir. İşlem için sizden şifrenizde dahil olmak üzere herhangi bir bilgi istenmemektedir.

İnstagram ID Bulma Android Cihazdan Yapılabilir Mi?instagram id görme

İnstagram ID bulma işlemini Android işletim sistemine sahip cep telefonlarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Android akıllı telefonunuzdan Chrome adresine giriş yaparak web adresimize girerek ID bulma menüsüne giriş yaptığınızda adımları takip ederek ID adresini öğrenebilirsiniz.

İnstagram ID Bulma IOS Cihazdan Yapılır Mı?

Herhangi bir hesabın veya kendi hesabınızın ID adresini sorgulamak istiyorsanız IOS işletim sistemi sahip cep telefonunuzdan da hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Cihazınızın Safari uygulamasına giriş yaparak giriş adresine girin ve İnstagram ID bulma ekranında yararlanın.

Tablet Üzerinden İnstagram ID Bulma Yapabilir Miyim?

Herhangi bir marka veya model tablet üzerinde de ID sorgulaması yapabilirsiniz. Burada önemli olan detay cihazın internete erişimi olması ve web adresimiz üzerinden güvenilir işlem alınmasıdır. 

İnstagram ID Bulma Ücretsiz Mi?

İnstagram ID bulma işlevi için firmamız ücret almamaktadır. Ayrıca hizmetimiz için herhangi bir sınırlamada yoktur. Ziyaretçilerimizi bu konuda herhangi bir sınır koymamaktayız. ID bulma işlemini kolayca gerçekleştirerek herkese açık bir şekilde yapılan paylaşımların tamamını da görebilirsiniz. Bizler %100 müşteri memnuniyeti politikamız gereği kullanıcılarımıza her alanda kolay ve kullanışlı hizmet sunmaktayız.

İnstagram ID Bulma Sistemi Güvenilir Mi?

İnstagram ID bulma sistemi her zaman güvenilirdir bilgisini veremeyiz ancak web adresimiz üzerinden aldığınız işlemlerin tamamı güvenilirdir. ID sorgulaması yaparken sizden özel bilgiler istenmemektedir. Güvenlik gereği en önemli detay özellikle hesabın şifresidir. Hesabınızın şifresini bizimle paylaşmamanız sizin için güvenlik açığı oluşturmazken bizim size hizmet verebilmemiz için ihtiyacımız olan bilgilerden biri değildir.

Sistem son derece güvenilirdir ve herhangi bir gizlilik sorunu teşkil etmez. Tüm işlemler anonim olarak gerçekleştirilir ve ID adresini sorgulama yaptığınız kişi sizin bilgilerine erişim sağladığınızı bilemez veya herhangi bir araştırma sonucu öğrenemez.

Size Nasıl Güveneceğim?instagram id ile numara bulma

Web adresimiz yılların tecrübesi ile ziyaretçilerine hizmet verir. Hizmetlerimizden yararlanmak için üyelik açma gibi bir zorunluluğunuz yoktur ve firmamız sizden asgari düzeyde bilgi ister. Hesap güvenliğiniz bizim için önemlidir ve hizmetlerimiz için sizlere tüm bilgileri vermekteyiz.

Şirketimiz hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara belgeleri ile adresimiz üzerinden öğrenebileceğiniz gibi özel olarak canlı destek hizmetimizden de yardım alabilirsiniz. 

Hesabım Zarar Görür Mü?

İnstagram ID bulma aracının kullanmak istiyorsanız hesabınızı olumsuz etkileyeceğinizi düşünmeniz gibi bir durum söz konusu değildir. ID adresi bulma sistemi her kullanıcının adına bağlı olarak ID numarasını öğrenmek için kullanılır. Birçok kullanıcı İnstagram doğrudan bu bilgiyi paylaşmadığı için endişe duymaktadır ancak ID adresinin sorgulanmasının hesaba herhangi bir sorunu yoktur. Bu hizmeti aldığınızda hesabınız için veya sizin için herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını sizlerle paylaşmak isteriz. 

Her açıdan sorunsuz ID bulma işlemini alırken hesabınız için tüm güvenlik detaylarını sizler için karşılamaktayız.

Mobilden İnstagram ID Bulma Yapabilir Miyim?

Mobil üzerinden İnstagram ID sorgulaması yapabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz cep telefonunuz üzerinden internet tarayıcısını kullanarak sorgulama yapılır. Web adresimiz tüm akıllı cihazlarla uyumlu çalışır ve ID adresi gibi tüm hizmetlerimizi mobil üzerinden alabilirsiniz. Cep telefonunuzdan ID Bulma menüsüne giriş yaptığınızda kullanıcı adını girmeniz ID adresini bulmanız için yeterlidir.

Bilgisayar Üzerinden İnstagram ID Bulma Yapabilir Miyim?

Bilgisayarınızdan ID adresi sorgulamalarını 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Bilgisayarınız için tüm arama motorlarından web adresimize güvenle giriş yaparak İnstagram kısmından ID sorgulama bölümüne girdiğinizde kullanıcı adı bilgisini vererek bir dakikadan daha kısa sürede ID adresini bulabilirsiniz.

+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu