Yunus
Editör
21 Haziran 2023 1805

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu

"Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu" uygulamada en bilindik sorunlardandır. Nasıl düzeltileceğini öğrenmek ve çözümü için rehberi şimdi incele!

Dünya çapında eşsiz özelliklere sahip Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaştıkları platformdur. Milyonlarca insanın bağ kurduğu platformda bazen istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Bunlarda biri sıkça gerçekleşen “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” sorunu olmaktadır.

Sorun meydana geldiğinde panikleyebilir veya nasıl çözüleceğini araştırıyor olabilirsiniz. Özellikle insanların ‘Instagram bilinmeyen bir ağ hatası nasıl düzeltilir’ sorusu buna bir örnektir. ‘Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu Instagram Android’ veya diğer cihazlar için çözümün nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız listede sorunun derinlerine inerek Instagram’da gerçekleşen ‘Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu’ sorununa çözüm bulacağız. Böylelikle kısa süre içerisinde olası nedenlerle olabilen hatayı bulabileceksiniz.

O halde sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan ‘Instagram bilinmeyen bir ağ hatası nasıl çözülür’ detaylara birlikte göz atalım!

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Ne Demek?

Instagram'da ‘bilinmeyen bir ağ hatası oluştu’ mesajı, platform kullanıcılarının uygulamayı kullanırken ağ bağlantısıyla ilgili bir sorunla karşılaştığını bildirmektedir. Görüntülenen mesaj, kullanıcının Instagram'a erişim sağlayamamasına veya belirli işlevlerin kullanılamamasına neden olabilmektedir.

Hatanın ortaya çıkış sebebi genellikle sunucu veya internet bağlantı sorunlarından geldiği düşünülmektedir. Ancak yine de bu çözümler yeterince bilgi sağlamayabilir. Günümüzün en büyük problemlerden biri olan Instagram ağ hatası, adım adım rehber veya uygulanan kılavuzlarla çözüme kavuşabilmektedir.

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
Popigram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
POPiGRAM

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Nasıl Çözülür?

Bilinmeyen ağ hatası oluştu, genellikle sunucu veya internet kaynaklı olduğu düşünülse de pek çok nedeni olabilen sorunlardan biridir. Sorunun kaynağına inerek veya yolları uygulayarak kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Uygulamayı kullanırken ‘Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu’ sorununu çözebilecek çözüm yolları aşağıda sıralanmıştır.

Instagram'da ‘Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu’ gibi bir hata alıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz:

 • İnternet bağlantıları: Instagram uygulamasını kullanırken internetinizin açık olduğuna emin olun. Çoğu durumda ağ hatası, zayıf internet veya hiç olmayan internet sebebiyle gerçekleşmektedir.
 • Uygulamayı kapatıp açmak: Sorununuzun kaynağı internet olmadığını düşünüyorsanız, Instagram’ı açıp kapatmak iyi bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda hesabınızda çıkış yaparak tekrar girebilirsiniz.
 • Cihazınızı yeniden başlatmak: Yukarıdaki iki çözüm işinize yaramadıysa cihazınızı yeniden başlatmak, sorununuzu çözebilir. Bazen telefonunuzun ısınabilir ve soğuması ise bir süre kapanması kendine gelmesi ile düzelebilmektedir.
 • Uygulamayı Güncellemek: Instagram uygulamasını güncelleyerek var olan sorunları en aza indirmek mümkündür. Bazı telefonlarda Instagram uygulamasının otomatik güncellemesi açık değildir. Bu yüzden App Store veya Google Play Store üzerinden indirmiş olduğunuz Instagram uygulamasını güncellemeyi deneyin.
 • Ön bellek temizlemek: Android cihazınız bulunuyorsa Instagram üzerinden ‘Bilinmeyen bir hatası oluştu’ yazısını gördüğünüzde en iyi çözüm ön bellek temizliğidir. Ön bellek temizliği her cihazda farklılık gösterse de genel olarak Ayarlar > Uygulamalar > Depolama > Ön belleği Temizle kısmında bulunacaktır. Ön bellek temizliği iPhone cihazlarında bulunmamaktadır.
 • İnternet Ağını Değiştirmek: İnternet bağlantılarındaki sorunlar, modemler veya internetin kendisinden kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden en iyi çözüm, Wi-Fi ağından bağlanıyorsanız, hücresel veriden bağlanmayı denemektir. Veya bulabiliyorsanız, farklı internet bağlantılarını deneyebilirsiniz.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Neden Olur?

Platformu kullandığınızda bilinmeyen bir ağ hatası almak büyük bir sorun olabilir. Sevdiğiniz Reels veya fotoğrafları görüntülerken kimse, hata almak istemez. Bu yüzden genel olarak Instagram bilinmeyen bir ağ hatası olma nedenleri aşağıdaki gibidir:

 • Güncellenmeyen Instagram uygulaması
 • Zayıf veya hiç olmayan internet bağlantısı
 • Çalışmayan modem
 • VPN veya PROXY kullanımı sonucu zayıf internet bağlantı sorunları
 • Belirli ülkede geçerli olmayan Instagram uygulaması 
 • Doluluk oranı yüksek ön bellek sorunları
 • Instagram sunucu sorunları
 • Sunucuya erişim kısıtlamaları
 • Telefonda ısınma problemleri sonucu yavaşlama
Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu