Yunus
Editör
02 Temmuz 2023 1920

Rıza Kocaoğlu Kimdir?

Rıza Kocaoğlu kimdir, nerede doğdu, nerede okudu, yaşı, evli mi, dul mu, kaç kardeş, ailesi ve gibi hakkında daha fazla bilgiyi şimdi öğrenin!

Gizem dolu dünyamızda nadiren çıkan özel bireylerden biri olan Rıza Kocaoğlu hayat hikayesi, hem sinema sektörüne katkıları hem de hayatındaki ilham verici başarılarıyla dolu. Kocaoğlu'nun yolculuğu, birçok insanı büyülemiş ve hayran bırakmıştır. Tutkulu bir sanatçı, saygın bir aktör ve derin bir düşünür olarak tanınan Rıza Kocaoğlu, sadece yetenekleriyle değil, aynı zamanda dikkat çekici kişiliğiyle de izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur.

Çocukluğundan itibaren sahip olduğu sıra dışı bir vizyon ve sanatsal eğilim, Rıza Kocaoğlu'nun erken yaşlarda sanat dünyasına adım atmasına yol açmıştır. Etkileyici bir sahne varlığı ve olağanüstü yetenekleriyle Rıza Kocaoğlu kimdir, yakından tanıyın!

Sizler için hazırladığımız listeyle birlikte Rıza Kocaoğlu hayatı ve biyografisi hakkında çokça bilgiye erişebileceksiniz. Böylelikle diğer oyunculara ilham veren popüler sanatçının yaşamından kesitleri öğrenebileceksiniz. 

O halde sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan ‘Rıza Kocaoğlu Kimdir?’ hakkında detaylara birlikte göz atalım!

Rıza Kocaoğlu Doğum Tarihi Nedir?

2024 yapım yılına ait Kötü Adamın 10 Günü filminde yer alan Rıza Kocaoğlu 19 Mart 1979 tarihinde doğmuştur.

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
Popigram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
POPiGRAM

Rıza Kocaoğlu Nerede Doğdu?

Popüler sanatçının nerede doğduğu her zaman merak edilenlerin arasında bulunmaktadır. 1979 yılında doğan Kocaoğlu, geldiği bugünden yana pek çok dizi ve filmde oyunculuk yapmıştır. Hayranları, yakında çıkacak olan Meraklı Adamın 10 Günü filmini merakla beklemektedir.

Merak edenler için 19 Mart 1979 yılında doğan popüler oyuncu, Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Şehir olarak ise İzmir’de gözlerini açmıştır.

Rıza Kocaoğlu Nerede Okudu?

Bahadır rolüyle 2001 yapım yılına ait Bana Şans Dile dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan sanatçının, nerede okuduğu bilgisi araştırılmaktadır. Merak edenler adına Rıza Kocaoğlu, İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünü okumuş, mezun olmuştur.

Rıza Kocaoğlu Evli Mi?

Hayranları Aliço olarak bildiği Rıza Kocaoğlu hakkında evli mi sorusunu sıklıkla gündeme getirmektedir. Bir dönem son sevgilisi Selin Işık ile gündeme gelen popüler sanatçının evli olup olmadığı merak konusu haline gelmiştir. Merak edenler için günümüzde ve son bilgilerin ışığı altında Rıza Kocaoğlu evli değildir.

Rıza Kocaoğlu Boşandı Mı?

Ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu günümüzde herhangi bir evlilik yapmadığından dolayı boşanmamıştır.

Rıza Kocaoğlu Dul Mu?

Dul terimi, evlilik veya birliktelik sonucu eşini kaybetmiş veya boşanmış olan bir kişiyi tanımlamak için kullanılan bir kavramdır. Dolayısıyla dul, eşini kaybetmiş olan kadınları ve erkekleri ifade edebilir. Dul kişiler, önceki evliliklerinin sona ermesiyle yalnız kalmış ve evli bir ilişkiden ayrılmış olanlardır.

Rıza Kocaoğlu da herhangi bir evlilik yapmadığında ve boşanmadığından dolayı dul değildir.

Rıza Kocaoğlu Kaç Kardeş? Kardeşi Kim?

Hakkında çok az şey bilinen Rıza Kocaoğlu’nun ailesi sıklıkla araştırılmaktadır. Bunlardan biri de Rıza Kocaoğlu’nun kardeşi olup olmadığı bilgisi yer almaktadır. Selin Işıkla birlikte olduğu dönemlerde kardeşinin kim olduğu bulunmuş ve kaynaklarda ismi paylaşılmıştır.

Merak edenler için Rıza Kocaoğlu kardeşi, Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde yer alan Gözde Kocaoğlu’dur.

Rıza Kocaoğlu Annesi Kim?

Rıza Kocaoğlu ailesi hayranları tarafından sıklıkla araştırılmakta olup, annesinin kim olduğu öğrenilmek istenmektedir. Bu doğrultu da popüler oyuncunun sır gibi saklanan aile üyelerinden biri olan annesinin kim olduğu bulunması mantıklı olmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu olarak Rıza Kocaoğlu’nun annesinin kim olduğu bilinmemektedir.

Rıza Kocaoğlu Babası Kimdir?

Sıklıkla araştırılan konulardan biri ünlü oyuncu ‘Rıza Kocaoğlu babası kimdir’ sorusudur. Bu soruya yanıt olarak İzmir merkezi Göztepe Futbol takımının tribün amigoluğunu yapan ve ‘Başbakan’ lakaplı olarak bilinen İsmail Kocaoğlu’dur.

Rıza Kocaoğlu Hangi Dizilerde Oynuyor?

Rıza Kocaoğlu oynadığı dizilerin bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Haci Ali karakteriyle 2009 yılı Elveda Rumeli
 • Korsan Kitapçı olarak 2008 yapımı Avrupa Yakası
 • Rıza karakteriyle 2005 yapımı Organize İşler
 • Ali karakteriyle canlandırdığı Kuzey Güney dizisi
 • Davut karakteriyle yer aldığı 2016 ve 2017 yıllarındaki İçerde dizisi
 • Aliço karakteriyle 2017 ile 2024 yapım yılına ait Çukur dizisi
 • 2024 yılında yayınlanan Kötü Adamın 10 Günü filmi

Rıza Kocaoğlu Hangi Tiyatro Oyunlarında Yer Aldı?

Popüler oyuncunun kariyer hayatı boyunca yer aldığı tiyatro oyunları aşağıdaki gibidir:

 • Kibritin Ucunda
 • Gelin İle Kaynana
 • Bizans Düştü
 • Hakimiyeti Milliye Aş Evi
 • Vur/Yağmala/Yeniden
 • Kürklü Merkür
Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu